Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Mint 19.1 na HDD obok Windows 10 na SSD
#1
0
ten sam laptop co w https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=100 ,ten sam problem.laprop ma dwa dyski : ssd z zainstalowaną windą 10 i 1 Tb hdd. minta instaluje na hdd,ale nie wiem gdzie zainstalować Grub-a. na ssd jest partycja która wygląda na windows boot ,ale przy próbie instalacji tam gruba jest : fatal error. prawdopodobnie dlatego ,że wyłączyłem raid w biosie ,a przy włączonym raidzie wogóle nie widać dysku ssd.błędne koło dla amatora.
#2
0
W tym przypadku Gruba instaluj na HDD.
Będzie trochę zabawy przy rozruchu bo będziesz musiał ręcznie wybrać dysk w bootmenu lub dopisać Minta do BCD w Windows lub na odwrót, dopisać Windows do Gruba (być może nawet Grub sam wykryje Windowsa).
Swoją drogą nie rozumiem zamysłu producenta laptopa z ustawieniem dysku na raid.

P.S.
Nie podpinaj się pod cudze wątki.
Uszanuj pomoc innych i zakładaj własne wątki, nawet jeśli problem jest bliźniaczo podobny.
#3
0
Udało się. Po pierwsze - mój błąd ,zrobiłem zwykłą partycje boot ,a nie UEFI boot. Bios od razu znalazł UEFI boot na drugim dysku. Po drugie ,system stawał podczas uruchamiania.Pomógł start w trybie awaryjnym (bez akceleracji sprzętowej) ,później aktualizacja minta i instalacja ostatniego kernela 4.18.0-16 ( aktualizacje robiłem używając starej karty usb wi-fi ,bo laptopowa nie działała) i system wystartował.Dzięki wszystkim za pomoc
#4
0
Wobec powyższego wypadałoby zrobić to: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=40 żeby oznakować problem Smile
#5
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości