Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzwięk oraz wyświetlanie powiadomień
0
Jak ustawić dźwięk powiadomień oraz by samoczynnie nie znikały po kilku sekundach?
Jak wejdę w preferencje dźwięku to głośność powiadomień samoczynnie ustawia się na wyciszone.

Linux Mint MATE

Z Linuxa korzystam pierwszy raz od tygodnia, więc proszę o wyjaśnienia dopasowane do moich amatorskich umiejętności.

Pozdrawiam
Początkujący
Odpowiedz
0
Z tym dźwiękiem zrób tak:
- zainstaluj pakiet"pavucontrol" - w terminalu wpisz lub wklej stąd (Ctrl+Shift+V):
Kod:
sudo apt install pavucontrol
po zainstalowaniu znajdziesz w Menu, Dźwięk i obraz "Sterowanie głośnością PulseAudio" - uruchom i w zakładce Odtwarzanie ustaw sobie głośność dźwięków systemowych. Teraz PPM - Preferencje dźwięku na głośniczku w panelu zapamięta ustawienie głośności.

Z tym znikaniem powiadomień... trzeba pomyśleć chyba, że ktoś już to przerabiał i zna rozwiązanie.

EDIT: poprawiłem ścieżkę... faktycznie wprowadzała w błąd.
Odpowiedz
0
Czas znikania powiadomień? A nie Ustawienia -> Powiadomienia 

Wtedy można ustawić "znikaj po":

[Obrazek: UrPVASj.png]

Edit: Przepraszam, nie doczytałem że on ma Mate. Zawsze można przejść na XFCE, tam można to skonfigurować. Wink
Делай что должен и будь что будет.
Odpowiedz
0
Zainstalowałem pakiet. Wszedłem w ustawienia, ale mam tylko ,"Dźwięk". Jak próbowałem wyszukać "sterowanie głośnością PulseAudio" w menu to mi nic nie pokazało.
Wygląda to tak:
[Obrazek: lBswSUel.jpg]

Po zamknięciu okna ustawienia się resetują.

Dodano po pewnym czasie:
Opcje powiadomień, u mnie, wyglądają tak (nie wiem z czego wynika różnica):
[Obrazek: 8dzTPhvl.png]
Odpowiedz
0
Nie w ustawieniach systemowych, tylko w Menu (tym naszym linuksowym Start Smile)

@ontos... to Mate - nie ma tak zaawansowanych ustawień, jak XFCE.
Być może trzeba się pobawić dconf'em.
Odpowiedz
0
Musiałem ponownie uruchomić komputer by program się pojawił w Menu.
Udało się ustawić głośność Smile

Wielkie dzięki yahoob3!

Dodano po pewnym czasie:
Tak z ciekawości. Co to jest dconf?
Czy wersja XFCE jest lepsza niż MATE?
Odpowiedz
0
(07-03-2021, 21:51)Początkujący napisał(a): Tak z ciekawości. Co to jest dconf?
Czy wersja XFCE jest lepsza niż MATE?

Ad 1 - coś czym można bardzo szybko popsuć dokumentnie system.
Ad 2 - inne... XFCE jest po prostu inne. Inne środowiska graficzne dostępne w świecie Linuksa to także: KDE, Plasma, czy dostępny domyślnie w Mincie Cinnamon. W sumie jest ich chyba kilkanaście.
Odpowiedz
0
(07-03-2021, 21:51)Początkujący napisał(a): Czy wersja XFCE jest lepsza niż MATE?

To kwestia gustu i przyzwyczajenia. Pamiętaj że możesz zainstalować sobie kilka różnych środowisk graficznych i używać ich naprzemiennie, według uznania Cool
Делай что должен и будь что будет.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości