Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oczy bolą i dostaje oczopląsu na linuxie
0
(15-05-2019, 09:52)yahoob3 napisał(a): 1920x1080 na 15", to IMO jest problemem 8)
Spróbuj mniejszej rozdzielczości + ciemny motyw + redshift.

Redshift to pewnie akurat jest, bo przecież jest preinstalowany. Może trzeba troszkę zmienić jego ustawienia?
Odpowiedz
0
(15-05-2019, 12:16)InfiniteLove napisał(a): Ja mam 35 lat i naprawdę nie rozumiem w czym masz problem... Ekran jak ekran. Jeśli razi po oczach to zmniejszam jasność :-)

Więc tak jak pisałem musze iść do okulisty bo mam poważną wade wzroku. I jeszcze raz pisze nie wiąże to na siłe z windzgrozą czy linuxem.
Odpowiedz
0
"Czasem... aż oczy bolą patrzeć... jak się przemęcza... [...]" Big Grin

A tak z innej bajki to wiesz co z tym zrobić? wiem po sobie. Jak ograniczyłem używanie monitorów w ogóle to mi pomogło. Rób co masz robić w systemie szybko, a później zmień obiekty do oglądania na jakieś bardziej neutralne (nie wiem, drzewa, menele na ulicy, przechodząca laska, cokolwiek). Kwestia odpoczynku. Jak zauważasz objawy, rób przerwy. To jak każdy inny narząd, jak podlega używaniu to się męczy.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | 4.15.0-69-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060
Odpowiedz
0
(15-05-2019, 12:31)przemox napisał(a): Redshift to pewnie akurat jest, bo przecież jest preinstalowany. Może trzeba troszkę zmienić jego ustawienia?

Jest, ale trzeba go uruchomić, zaznaczyć "uruchamiaj automatycznie" i skonfigurować, np. tak: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=228

Dobra sprawa, wieczorkiem ociepla obraz. Nie mam problemów z zasypianiem. Oczom też lżej (a lekko nie mają Smile)
Odpowiedz
0
W sumie mnie też lekki problem sprawił obraz wyświetlany na linux. Oczy potrafiły bardzo szybko rozboleć. To było dość ciekawe, bo na windows nigdy takich problemów nie było. Trochę musiałem się namęczyć z odpowiednią konfiguracją monitora(na widnows nigdy tego nie robiłem, wszystko jakoś samo się ustawiło tak jakby pod moje oczy tworzone było) No ale gdy to się udało, to oczęta już lepiej tolerują te intensywne kolorki ;p Więc jeśli kogokolwiek jeszcze dotyczy ten problem, to nie ma innej rady. Trzeba dobrze ekran ustawić. Ewentualnie tego redshifta wspomnianego też wyżej.
Intel Core i7-6700K, 4.6GHz, Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 GAMING 8GB GDDR5 ,16 GB RAM
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości